O NAS

Badamy dziedzictwo naszych przodków, odświeżamy je i włączamy z powrotem w obieg. Interesują nas rzeczy cenne i prawdziwe, które zachowały się w naszej kulturze. Ciekawi nas wszystko to, co wciąż jest wartościowe i może przynosić korzyści społeczeństwu, naszym bliskim i nam samym.

MISJA

Misją Fundacji Po Staremu są poszukiwania cennych i wartościowych elementów spuścizny kulturowej po naszych przodkach (zwyczaje, praktyki, umiejętności i wiedza), przejmowanie ich poprzez naukę i praktykę, a następnie upowszechnianie za pomocą warsztatów i wydarzeń kulturalnych. W ten sposób liczymy na ponowne włączenie w obieg najcenniejszych elementów.

ZNALEŹĆ

Fundacja Po Staremu zajmuje się odkrywaniem najcenniejszych elementów tradycji poprzez kontakt z osobami, które je pamiętają, zapisy, filmy, czy nagrania audio. Poszukiwania są prowadzone od wielu lat.

NAUCZYĆ SIĘ

Fundacja Po Staremu przejmuje spuściznę naszych przodków, która wydaje się najbardziej zagrożona zapomnieniem, a zarazem jest cenna dla przyszłych pokoleń. Odbywa się to głównie na zasadzie nauki bezpośrednio od depozytariuszy kultury oraz rejestracji spotkań z nimi.

UPOWSZECHNIĆ

Fundacja Po Staremu za pomocą warsztatów, wydarzeń kulturalnych, koncertów i spotkań, przekazuje to, co udało się nam przejąć w wyniku naszych poszukiwań. Organizujemy w mieście potańcówki z żywą muzyką i nauką tańca, uczymy dzieci i pedagogów zabaw znanych już tylko naszym dziadkom, tworzymy warsztaty muzyczne, śpiewacze i taneczne.